UI ve UX Tasarım

Ui ve Ux Tasarım Ekibimizle Geleceğinizi Tasarlıyoruz!

UX Tasarım Nedir?

UX (User Experience) tasarımın sözlükte geçen anlamı kullanıcıların deneyimlerini ifade eder. Şirketlerin hizmet verdiği müşteriler ya da günümüzde daha sık dijital platformlarda adı geçen teknik bir tanım olduğu için kullanıcılarının devamlı olarak mutlu bir kullanım deneyimi gerçekleştirmelerini sağlamak adına faaliyet gösterilen bir tasarım ve geliştirme çalışmalarına verilen addır.

UI Tasarım Nedir?

Ui Tasarım tanımı ise; kullanıcı odaklı ara yüzü anlamında kullanılan bir terimdir. Günümüzde internet kullanıcılarının ilgisini çekecek yönde doğru yönlendirmeler yapılarak daha uzun soluklu ve kaliteyi koruyan bir yöntemle etkileşim oluşturmayı hedefleyen tasarım çeşididir.
Ux Ui tasarımı neleri içerir ve ayırt edici farklılıkları nelerdir, hep beraber inceleyim.

Ux Tasarımı Size Ne Gibi Artılar Kazandırır?

Ux tasarımı hizmetini satın almanızın size ne gibi faydaları olur kısaca özetlersek;
• Müşterilerinizin kullanıcı deneyimini arttırır.
• Kolay bir kullanım deneyimi sağlar.
• Müşterilerinizin ürünlerinizi kullanırken keyif almasını sağlar.
• Başarılı bir Ux tasarımı potansiyel ziyaretçinizin müşteriye dönüşmesinde aktif rol onar

Ui Tasarımı Size Ne Gibi Artılar Kazandırır?

Ui tasarımı hizmetini satın almanızın size sağlayacağı faydaları kısaca özetlersek;
• Sayfalarınızın ara yüz tasarımı anlamına gelen Ui, sayfalarınızda bulunan renkler, yazılar, butonlar ve boş olan alanlarınızın dahi tasarımı anlamına geliyor.
• Ziyaretçilerinizin sayfalarınızda dolaşmaları esnasında sayfalarda uzun süreli vakit geçirmeleri ve tekrar tekrar sayfalarınızı ziyarette bulunmaları ancak Ui tasarımı ile mümkün kılınabilir.
• Ziyaretçilerinizin sayfalarınızda bulunmakta olduğu süreler içerisinde birçok kez yapmış oldukları hareket ve tıklamaların sürekliliğinin devam etmesi adına Ui tasarımı fazlasıyla önem arz eder.

Saymış olduğumuz bu sebepler uygulamalarınız veya web sitelerinizin tasarımlarının ne miktarda keyifli ve heyecan dolu bir deneyim sunarlarsa ziyaretçilerinizi yönlendirebilmeniz ve sayfalarınızda uzun süre tutabilmenizin o derecede kolay olduğunu göstermektedir.
Başarılı olunmuş bir kullanıcı deneyimi tasarımı potansiyel müşterinizi mevcut müşteriye çok hızlı bir şekilde dönüştürebileceğini 2003 yılından bu yana hizmet veren Erpin ui ve ux tasarımcı ekibi olarak birçok kez deneyimlemiş bulunuyoruz.